updigo
0
Sepetinizde hiç ürün yok!

Sepetinizde hiç ürün yok!

Erkek Basketbol Ayakkabısı

1081 yılında ABD’de icat edilmiş bir spor dalı olan basketbol, el ile idare edilen bir topla oynanan dünyada oynanan favori spor dallarından biridir. Profesyonel olarak yapılan bir basketbol maçı, beşer kişiden oluşan iki takım, yerden yüksekliği yaklaşık 3 metre olan ve pota adı verilen çemberden topu geçirmekle ilgilidir. Rakip takımdan daha fazla sayı atan takım maçın kazananıdır.

Basketbol oynarken, giyilen kıyafetler ve top kadar doğru ayakkabıyı bulmak da oldukça önemlidir. Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin her yaştan insanın zevkle takip ettiği bu sporda oyun yapısına göre ayakkabı tercih etmek oldukça önemlidir. Dünyaca ünlü spor markaları tarafından üretilen erkek basketbol ayakkabıları, basketbol severler için olmazsa olmazlardan biridir.

Erkek basketbol ayakkabısı; zemin tutuşundan harekete, sıçramadan çevikliğe kadar birçok ihtiyacı aynı anda karşılayan bir ayakkabı modelidir. Ki basketbol sporu ile ilgilenenler bilirler ki basketbolda ayakkabının zemini tutması oldukça önemlidir. Bu nedenle basketbol oynarken tercih edeceğiniz ayakkabı, oyundaki başarınızı belirliyor. Dünyaca ünlü basketbol oyuncuları da ayakkabı seçimlerini yaparken takımdaki görevlerine ve en etkili oldukları yönlerine göre tercih yaparlar.

Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Doğru basketbol ayakkabısı giymeniz yaptığınız basketbol maçındaki performansınızı etkileyen en önemli unsurdur. Bu nedenle bir basketbol maçına gitmeden önce doğru basketbol ayakkabısı modeli seçmeniz önemlidir. Basketbol ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Ancak ayağınıza en uygun modeli yine kendi öncelikleriniz ile belirlemenizde yarar var.

Basketbol, genel anlamda denge, koordinasyon ve ani sıçrama üzerine kurulmuş sporlardan biridir. Basketbol ayakkabısı seçerken dikkat etmemiz gereken ilk nokta malzemedir. Basketbolda önemli olan sporcuların hızlı hareket etmesidir. Bu sebeple sporcuların daha yumuşak ve daha elastik ayakkabılar tercih etmeleri gerekiyor. Yumuşak ya da sert modellerin ikisinde de önemli olan ayakkabının ayağı sarması ve zemini iyi tutmasıdır. Ayakkabının darbe emici özelliğini ayakkabının orta tabanı sağladığından basketbol ayakkabısı modelleri arasında tercih yaparken orta taban özelliği mutlaka tüm detaylarıyla incelenmelidir. Basketbol ayakkabısının orta tabanının yumuşak olmasının yanı sıra hareket kontrolünün daha rahat ve seri sağlanması için yine orta tabanın hafif olması da oldukça önemlidir.

Basketbol ayakkabısı çeşitleri arasında tercih yaparken ayakkabının ayağı sarması önemli bir noktadır. Açık veya kapalı alan fark etmeksizin ayakların sürekli hareket halinde olduğu basketbol sporunda ayağı en iyi şekilde saran cırt cırtlı, bağcıklı ve bilekli modeller tercih edilirken aynı zamanda ayakkabının dış yüzeyinin nefes alabilir olması gerekiyor. Ancak kimi sporcular, bileksiz erkek basketbol ayakkabısı ile daha rahat performans sergiledikleri için bu modelleri tercih ediyorlar. Bir basketbol ayakkabısının kalitesini belirleyen en önemli unsur, ayakkabının tabanının kaliteli olmasına bağlıdır. Beton sahalarda ve parke sahalarda tamamen farklı taban türleri kullanılıyor. Beton sahada daha sert ve aşınmaya dayanıklı malzemeler öne çıkarken parke sahada ise daha yumuşak ancak kaymayı önleyici tırtıklı tabanlar tercih edilir. Zeminle uyum sağlamayan bir basketbol ayakkabısı; ayakların yanı sıra bacak, kalça, sırt gibi bölgelerde de sağlık problemlerine sebep olur.

Dünya Markaları Tarafından Üretilen Basketbol Ayakkabısı Çeşitleri

Geçmiş yıllarda nefes alabilen deri basketbol ayakkabı modelleri tercih edilmekte idi. Günümüzde ise Adidas, Nike gibi spor giyim markaları tarafından üretilen basketbol ayakkabısı ürünleri, daha hafif kullanım sağlayan sentetik modeller üretmeye başlamıştır. Ayakkabının üst ve dış bölümünde bilekleri korumak ve etkili şekilde hareket etmek için düşük ya da yüksek bilek tercihi oyuncunun genel yapısına uygun olarak belirlenmesi gereken noktalardan biridir.Basketbol ayakkabısı çeşitleri; tasarım bakımından olduğu kadar renk açısından da birçok çeşit barındırıyor. Fusion Storm, AIR Max, Runthegame Lebron Witness , Kyrie Flytrap gibi erkek basketbol ayakkabısı çeşitleri şimdi spor mağazamız üzerinde satıştadır.

Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri En Uygun Fiyatları ile Updigo Online Mağazamızda!

Basketbol ayakkabısı modelleri ayakkabının ön bölgesinde yer almakta olan elastik ile yastıklama malzemesi, itici bir etki yaratarak daha yükseğe zıplamanızı sağlamaktadır. Adidas, Nike gibi dünyanın gözde spor giyim markaları tarafından üretilen birbirinden rahat ve kaliteli basketbol ayakkabısı çeşitlerini spor mağazalarında bulabilirsiniz. Ancak Updigo online mağazamızda yer alan basketbol ayakkabısı modellerini inceleyip en ucuz satış fiyatları ile siparişverebilirsiniz.Mavi, kırmızı, siyah, beyazrenk çeşitleri ile ayak numaranıza uygun basketbol ayakkabısı çeşitlerini Updigo online mağazamızdan inceleyebilirsiniz.

Erkek basketbol ayakkabısı satan yerler ve mağazalar arasında Updigo fiyat avantajları ile öne çıkmaktadır. Updigo online mağazamızda çeşitli zamanlarda gerçekleştirilen indirimler ve kampanyalar ile bu ürünleri indirimli fiyatları ile satın almanız mümkündür. İndirimlerden veya kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Updigo online mağazamızı takip etmenizi öneriyoruz. 

İncelediğiniz ve beğendiğiniz basketbol ayakkabısı çeşitlerinden birini hemen şimdi satın almak istiyorsanız ürünün bedenini seçerek sepete ekleyebilirsiniz. Ardından bütçenize uygun ödeme fırsatlarından faydalanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

toplam 17 ürün bulundu (1 sayfa)

Sıralama
Her Sayfada

Hoşgeldiniz!

Kayıt Olun Giriş Yapın