updigo
0
Sepetinizde hiç ürün yok!

Sepetinizde hiç ürün yok!

Erkek Tenis Ayakkabısı

Raket ve topla oynanan tenis, iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında belirli kurallar çerçevesinde oynanan olimpik bir spor dalıdır. Tenis oyuncuları ellerindeki raket ile içi boş lastik topu tam ortada bulunan ağ üzerinden rakibinin sahasına atarak puan kazanırlar. En çok puanı alan oyuncu ya da takım maçın kazananı olmaktadır. Son zamanlarda Türkiye’de de oldukça popüler bir spor haline gelen tenis, diğer spor dalları gibi insan vücudu için birçok fayda sağlıyor. Her sporda olduğu gibi tenis oyuncularının da belirli ekipmanlara sahip olması gerekiyor. Bu ekipmanlardan belki de en önemlisi ayakkabıdır.Tenis ayakkabısı, oynadığınız kortun özelliğine ve ayağınıza tam oturmasına göre seçilmelidir.

Erkek Tenis Ayakabıları En Ucuz Fiyatları İle Updigo'da

Tenis; sert zeminli, toprak, çim dediğimiz kort çeşitlerinde oynanan bir spor dalıdır. Oynadığınız kort özelliğine göre alacağınız erkek tenis ayakkabısı modellerinin iyi bir tutuş özelliği sağlaması gerekiyor. Kort özelliğine göre alacağınız tenis ayakkabısı modelleri ile tenis maçındaki konforunuzu ve performansınızı arttırabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi üç çeşit tenis kortu bulunuyor. Birincisi sert zeminli kortlar, ikincisi toprak kortlar üçüncüsü ise çim kortlardır. Dünyada faaliyet gösteren spor giyim markaları tarafından üretilen birbirinden kaliteli erkek tenis ayakkabıları, üç kort tipi için farklı modellerde üretilen ürünlerdir.Sert zeminli kortlar için üretilen erkek tenis ayakkabısı ürünleri, genellikle dayanıklılık faktörü göz önüne alınarak üretiliyor. Bu modeller, hızlı ve çevik olmanız gereken tenis sporunda dur ve kalklarda destekleyici bir tabana sahip olarak üretiliyor. Oyuncunun doğal hareketlerini desteklemek için ayakkabı içinde bol miktarda yastıklama ve dolgu malzemesi bulunuyor. Bu malzemeler de daha rahat ve konforlu bir biçimde hareket etmenizi sağlıyor. Sert zemin kortları üzerinde başarılı olan bu tenis ayakkabısı çeşitleri, aynı performansı vermese bile toprak ve çim zeminlerde de kullanılabilmektedir. Sert zeminli kortlar için üretilen tenis ayakkabısı modellerinden satın alacaksanız ayakkabının tabanına dikkat etmeniz gerekiyor ki daha uzun süre kullanılabilsin. Sert zemin ayaklarınızı ve bacaklarınızı rahatsız edeceğinden alacağınız ayakkabının dolgu malzemesi ve ayak arkası desteğinin bulunması önemlidir.Toprak zeminlerde kayabileceğiniz için toprak zeminli kortlarda tercih etmeniz gereken tenis ayakkabılarının üstün tutunma özelliğine sahip olması gerekiyor. Bu sebeple ayakkabının taban deseni olarak balıksırtı adı verilen tabanlar tercih edilmelidir. Çünkü balıksırtı deseni, fazla toprak tutmaz ve ayakkabının temizlenmesi daha zahmetsizdir. Toprak zemine uygun tenis ayakkabısı modelleri arasından seçim yaparken ayakkabının topa uzanırken ayağınızın incinmemesi için kalın bir üst ve yan desteğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Toprak zeminde ayağınızın daha rahat ve konforlu olması için ayağınızı saran sıkı bir üst bölüme sahip olması gerekiyor.Çim kortlar için üretilen erkek tenis ayakkabısı çeşitleri, diğer modellere oranla daha düz bir tabana sahiptir ve ıslak çimlerde dahi çekiş sağlaması için tabanında küçük kauçuk yumruya sahip olan bir modeldir. Çim yüzeyler için tercih edilen tenis ayakkabısı modelleri oldukça esnektir.  Ayakkabının üst bölümü esnek olmalıdır. Böylece, topa doğru ilerlediğinizde ayak bölümü boğumdan daralmayacaktır.

Tenis Performansınızı Arttıracak Doğru Tenis Ayakkabısı Nereden Satın Alınır?

Updigo online satış mağazamızda yer alan erkek tenis ayakkabısı kategorisinde bulunan erkek tenis ayakkabısı modellerini en ince ayrıntıları ile inceleyebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile Kinetix, Nike, Adidas gibi markaların farklı renk seçenekleri ile ürettiği en iyi tenis ayakkabısı çeşitlerini Updigo online mağazamızdan hemen satın alabilirsiniz. Kategori içerisinde yer alan erkek tenis ayakkabısı ürünleri, özellikleri açısından tüm zeminlere uygun, en rahat erkek tenis ayakkabısı modelleridir. Updigo online mağazamızda belirli dönemlerde yapılan kampanyalar sayesinde tercih ettiğiniz erkek tenis ayakkabısı modelini indirimli fiyatlar ile sipariş edebilirsiniz.Erkek tenis ayakkabısı nereden alınır diyorsanız doğru adrestesiniz. En çok satılan orijinal erkek tenis ayakkabı modellerini hemen satın almak ve ücretsiz kargo avantajlarından faydalanmak için sipariş verin. Updigo online mağazamızdan en ucuz satış fiyatları ile satın alacağınız erkek tenis ayakkabısı ürünü, kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.

toplam 20 ürün bulundu (1 sayfa)

Sıralama
Her Sayfada

Hoşgeldiniz!

Kayıt Olun Giriş Yapın